Η Levi’s, ο διεθνώς αναγνωρισμένος ηγέτης στον τομέα των denim ενδυμάτων, γιόρτασε τα 150 χρόνια από τη δημιουργία του αγαπημένου σε όλους jean, 501®, την Τρίτη 30/5 στο νέο της κατάστημα στη Γλυφάδα (Πλατεία Εσπερίδων 3) . Ένα party με επιρροές από την εμβληματική ιστορία του αμερικάνικου brand που υπόσχεται ότι θα κατακτήσει τις καρδιές και των νεότερων γενεών!
Το event προσέφερε μια μοναδική ευκαιρία στους παρευρισκόμενους – ανάμεσά τους πολλά διάσημα πρόσωπα όπως η Ηλιάνα Παπαγεωργίου που βλέπετε στην cover photo– να περιηγηθούν στο νέο κατάστημα, που ενσαρκώνει την αυθεντικότητα και τον χαρακτήρα της Levi’s®, να απαθανατίσουν το προσωπικό τους στυλ σε ένα denim-made photοbooth και να στολίσουν τα αγαπημένα τους fashion pieces στο customization corner του καταστήματος.
Πρωτότυπα doodles από τον καλλιτέχνη Στέφανο Παπαδήμο aka @sdeviano και συλλεκτικά #150YearsOf501 patches αποτυπώθηκαν στα denim κομμάτια των καλεσμένων που δεν δίστασαν να μοιραστούν τον ενθουσιασμό τους στα Social Media accounts τους.
H ραδιοφωνική παραγωγός και DJ Ευαγγελία Τσιορλίδα, ντυμένη με ένα total denim Levi’s ® look, ξεσήκωσε τους καλεσμένους με τους ξέφρενους ρυθμούς του DJ set της ενώ το 70’s inspired φορτηγάκι της Levi’s® προσέφερε απολαυστικά, αμερικάνικα snacks σε όλους τους παρευρισκόμενους.
Οι καλεσμένοι φωτογραφήθηκαν στο επιβλητικό Levi’s ® backdrop του καταστήματος κρατώντας το πιο ινσταγκραμικό prop και έλαμψαν στον φακό φορώντας τα διαχρονικά Levi’s ® κομμάτια τους. Κατά την αποχώρησή τους, όλοι λαβαν μία αναμνηστική denim τσάντα με συλλεκτικά δώρα Levi’s ®.
![](http://www.mr-green.gr/wp-content/uploads/2023/06/download-12-3.png)
Ο Group Marketing Director του Ομίλου Fais, Κώστας Νούσιας, ο Κώστας Μαρτάκης, η Alessia Tortorella και ο Nicolo Gallocchio από την Levi’s Global Team.
![](http://www.mr-green.gr/wp-content/uploads/2023/06/download-5-4.png)
H Γκαλένα Βελίκοβα.
![](http://www.mr-green.gr/wp-content/uploads/2023/06/download-13-3.png)
Ο Μέμος Μπεγνής.
![](http://www.mr-green.gr/wp-content/uploads/2023/06/download-4-4.png)
Ο Γιώργος Κρικόριαν.
![](http://www.mr-green.gr/wp-content/uploads/2023/06/download-10-3.png)
Ο Ιάσων Μανδηλάς.
![](http://www.mr-green.gr/wp-content/uploads/2023/06/download-11-3.png)
Η Κάτια Ταραμπάνκο και ο Άγγελος Χατζηκυριάκος.
![](http://www.mr-green.gr/wp-content/uploads/2023/06/download-9-3.png)
Ο Ηλίας Γκότσης και η Δώρα Παντέλη.
![](http://www.mr-green.gr/wp-content/uploads/2023/06/download-14-3.png)
Ο Χρήστος Χρανιώτης.
![](http://www.mr-green.gr/wp-content/uploads/2023/06/download-7-4.png)
Η Ελένη Παναρίτη και η Ελπίδα Μαντζουράνη.