Εδουαρδιανές φόρμες και 50’s κρινολίνα, εβαζέ διακυμάνσεις εμπνευσμένες από πορτρέτα του Boldini, glam rock tailoring και το αιώνιο ερωτικό παιχνίδι της θηλυκότητας με τα ανδροπρεπή στοιχεία, συνθέτουν τον κορμό της κολεξιόν Υψηλής Ραπτικής των MI-RŌ για τον φετινό χειμώνα, που παρουσιάστηκε την Κυριακή 10 Νοεμβρίου στη Σχολή Καλών Τεχνών. Ρετρό, πολυτελή μπροκάρ και μουαρέ ταφτάδες συνυπάρχουν με βαμβακερά πουκάμισα με club γιακάδες, αλλά και αχνές μουσελίνες και κεντημένες δαντέλες με τραχιά tweed. Το σχεδιαστικό δίδυμο των Δημήτρη Μαστρόκαλου & Γιάννη Ράπτη “επισκέπτονται” ξανά τις αγαπημένες τους αναφορές στο ρομαντικό παρελθόν και στο DNA του Οίκου τους για να δημιουργήσουν μια προσωπική πρόταση σύγχρονης κομψότητας που εντυπωσίασε για ακόμη μια φορά όχι μόνο τον κόσμο της μόδας που έδωσε σύσσωμος το παρόν, αλλά και τους εκατοντάδες φίλους τους από τον επιχειρηματικό και καλλιτεχνικό χώρο.
Στην cover photo: Οι Mi-Ro με την Κατερίνα Καινούργιου, την Σταματίνα Τσιμτσιλή, τον Κωνσταντίνο Αργυρό και την Χριστίνα Μπόμπα.
![](http://www.mr-green.gr/wp-content/uploads/2019/11/6011_KOYDOYNARIS_TAMTA_ME_TIN_KORI_TIS_ANI_10112019_opt.jpg)
Ο Στέλιος Κουδουνάρης με την Τάμτα και την κόρη της, Άννη. Μαμά και κόρη γιόρτασαν τα γενέθλια της Άννης, στο Athénée, αμέσως μετά το show των Mi-Ro.
![Περράκη](http://www.mr-green.gr/wp-content/uploads/2019/11/265418_opt.jpg)
Η Αναστασία Περράκη με bowl cut κούρεμα -που έκανε για τις ανάγκες της επίδειξης ο Ηλίας από το Ilias and staff Κηφισιάς- και μακιγιάζ Twiggy.
Φωτογραφίες: Studio Panoulis, Papadakispress, NDPphoto