Μετά την τεράστια επιτυχία της παράστασης H Πόρνη από πάνω που γοητεύει το κοινό δώδεκα συνεχόμενα χρόνια, ο συγγραφέας Αντώνης Τσιπιανίτης Αθερινός επιστρέφει στα αθηναϊκά θεατρικά δρώμενα με την Καθαρίστρια, μια ιστορία για τα μεγάλα Ναι και Όχι της ζωής. Η ηρωίδα είναι η Πελαγία, μια καθαρίστρια από κούνια, που θεωρεί τον εαυτό της χαμένο από κούνια. Είναι όμως στ’ αλήθεια έτσι;
![](http://www.mr-green.gr/wp-content/uploads/2023/12/download-8-8.png)
Η ομάδα της εκπομπής Οδός Ζαρίφη 2, Κατερίνα Ζαρίφη, Αντώνης Παπαηλίας, Δημήτρης Αλεξάνδρου και Άννα Ζηρδέλη.
Στον ρόλο της Πελαγίας, ο εκρηκτικός Αντώνης Παπαηλίας (που ξέρουμε από την περσόνα της Λόλας) σε μια κόντρα ερμηνεία που συναρπάζει. Η επίσημη πρεμιέρα στο θέατρο Coronet δόθηκε την Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου.
![](http://www.mr-green.gr/wp-content/uploads/2023/12/download-7-8.png)
Ο Αλέξανδρος Σταύρου με την σύζυγό του, Μαριάννα Τουμασάτου, ο σκηνοθέτης της παράστασης Αλέξανδρος Λιακόπουλος και η Άννα Αδριανού.
Φωτογραφίες; NDPphoto