Ο Βασίλης Μίχας και η Μαρία Κωνσταντάκη ταξίδεψαν στο Ηράκλειο Κρήτης για να τους γνωρίσουν περισσότερα από 200 παιδιά. Το Σάββατο 8 Ιουνίου, οι μικροί ήρωες της καρδιάς μας, του Παιδικού Χωριού SOS, του Κέντρου Προστασίας Παιδιού Ηρακλείου, της Στέγης Ανηλίκων Αρρένων Ηρακλείου, του Παραρτήματος Προστασίας Παιδιού Λασιθίου, της Ζωοδόχου Πηγής και της Εθελοντικής Ομάδας Κίτρινη Αποστολή, είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν τις ολοκαίνουριες περιπέτειες των X-MEN και της Τζίν Γκρέι, στον εμβληματικό μαύρο φοίνικα σε πρώτη προβολή αλλά και τα Ασχημογλυκούλια τα διάσημα λούτρινα με την πανέμορφη διάθεση. Στην τρίτη αυτή δράση του προγράμματος ΕΚΕ της Digea, η οποία πραγματοποιήθηκε στον κινηματογράφο Odeon στο Talos Plaza του Ηρακλείου Κρήτης, οι Ήρωες της Digea είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν τις ταινίες, να περπατήσουν στο «Orange Carpet», να παίξουν με ηλεκτρονικά παιχνίδια, να διασκεδάσουν και να πάρουν μέρος σε δραστηριότητες δημιουργικής απασχόλησης, όπως facepainting, handprint κ.α..
Την ιδιαίτερα επιτυχημένη ενέργεια, τίμησαν με την παρουσία και την ενεργό συμμετοχή τους, προσωπικότητες από τον καλλιτεχνικό, δημοσιογραφικό και επιχειρηματικό χώρο.
![Νίκος Μαστοράκης (Διευθύνων Σύμβουλος DIGEA), Αγάπη Πολίτη, Στέλιος Καφαντάρης (PR & Communication Director Avant Tales), Ιωάννα Κολιάδου (Commercial & Marketing Director DIGEA), Βασίλης Κεφαλογιάννης.](http://www.mr-green.gr/wp-content/uploads/2019/06/VSR_1591_opt.jpg)
Νίκος Μαστοράκης (Διευθύνων Σύμβουλος DIGEA), Αγάπη Πολίτη, Στέλιος Καφαντάρης (PR & Communication Director Avant Tales), Ιωάννα Κολιάδου (Commercial & Marketing Director DIGEA), Βασίλης Κεφαλογιάννης.
![Νικολέτα Σφακιανάκη (δημοσιογράφος - παρουσιάστρια ΚΡΗΤΗ TV), Αγγελική Βαγγούση εκπρόσωπος του Κέντρου Προστασίας Παιδιού Ηρακλείου, Πέτρος Παπαδάκης εκπρόσωπος του Παιδικού Χωριού SOS, Εκπρόσωπος της Space Hellas, Μηνάς Μηνάς εκπρόσωπος του Παραρτήματος Προστασίας Παιδιού Λασιθίου, Νίκος Μαστοράκης (Διευθύνων Σύμβουλος DIGEA), Άλκιστης Αλεξάκη, Μιχάλης Κλώντζας, Βασίλης Μίχας.](http://www.mr-green.gr/wp-content/uploads/2019/06/PAP_2578_opt.jpg)
Νικολέτα Σφακιανάκη (δημοσιογράφος – παρουσιάστρια ΚΡΗΤΗ TV), Αγγελική Βαγγούση εκπρόσωπος του Κέντρου Προστασίας Παιδιού Ηρακλείου, Πέτρος Παπαδάκης εκπρόσωπος του Παιδικού Χωριού SOS, Εκπρόσωπος της Space Hellas, Μηνάς Μηνάς εκπρόσωπος του Παραρτήματος Προστασίας Παιδιού Λασιθίου, Νίκος Μαστοράκης (Διευθύνων Σύμβουλος DIGEA), Άλκιστης Αλεξάκη, Μιχάλης Κλώντζας, Βασίλης Μίχας.